Menü

LİSELİ BÜYÜKELÇİLER ORYANTASYON KAMPI

Her yıl Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 10 ülkede resmi öğrenci değişim programlarına katılmaya hak kazanan Liseli Büyükelçilerimizi, alanında uzman eğitmen ve konuşmacılarımız ile öğrenci değişim programına hazırladığımız 4 günlük oryantasyon kampı organize ediyoruz.

Bu kamp boyunca verilen eğitimlerin içeriğini “kültürlerarası öğrenme” boyutuna dikkat edilerek tasarlıyoruz. Bunun için farklı kültürlerarası öğrenme modelleri göz önünde bulundurularak öğrencilerimiz için en verimli öğrenme ortamının oluşturulmasına gayret ediyoruz.

Yine öğrenme ortamının uygun olabilmesi ve öğrencilerimizin öğrenme sürecine bire bir dahil olabilmeleri için “David Kolb” tarafından geliştirilmiş olan “deneyimsel öğrenme modeli” uyguluyoruz. Bu modele göre somut bir deneyim sonrasında gelen sorgulama, düşünme süreci teorik bir girdi ve pratiğe nasıl dökülebileceğini sorgulayarak takip ediyoruz.

Bu bağlamda eğitim süresince büyük grup çalışmaları, rol oyunları, simülasyonlar vb. metotlar kullanılarak öğrencilerimizin bireysel özelliklerine uygun bir şekilde etkin katılımlarını gerçekleştiriyoruz.

 • WCEP Turkey
  /WCEPTurkey
 • wcep_yescanada_facebook
  /WCEP
 • WCEP
  /WCEP
 • WCEP Turkey
  /WCEP
bas